Kurumsal

MYapı® , M.Yeğit İnşaat Taahhüt Mimarlık Mühendislik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin bir markasıdır. M.Yeğit İnşaat Taahhüt Mimarlık Mühendislik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ticari hayatına 22 Mart 2011 tarihinde başlamıştır.

Bir inşaat şirketi kurma fikri ilk olarak girişimcilerin öğretim hayatlarının sonuna doğru ortaya attıkları bir fikirdi. Ancak orta ölçekli şehirlerde duyulan nitelikli yapım tecrübesi eksikliğinden dolayı girişimciler mesleki gelişim amacı ile yurtdışı prestij projelerinde görev aldılar. Girişimciler yurtdışında büyük ölçekli prestij projelerinde görev almalarının ardından ülkeye dönerek M.Yeğit İnşaat Taahhüt Mimarlık Mühendislik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ni kurdular.

Girişimciler:

Mikail YEĞİT / İnşaat Mühendisi

Genel Müdür

2004 yılı Selçuk Üniversitesi Müh. İnşaat Mühendisliği bölümünü bitirerek İnşaat Mühendisi ünvanı aldı.

2005-2011 yılları arasında Zafer İnşaat Taahhüt Ticaret AŞ’de nitelikli projelerde üst düzey pozisyonlarda Irak ve Afganistan’da NATO ve Amerikan Ordusu adına, Arıtma Tesisleri, Askeri Tesisler, Hastaneler, Yollar, Altyapı, Sanayi binası vs. İşleri yaptı. Projelerinde yapı elektrik, mekanik tesisatlar, elektromekanik, elektronik, altyapı ve otomasyon’un entegrasyonunda uzmanlaştı. Bulunduğu pozisyonlarda şirketi işverene karşı direk temsil etti. Çalıştığı dönemlerde tamamladığı eğitimler ve işveren tarafından layık görüldüğü ödüller/sertifikalar;


Murat YEĞİT / Mimar

Genel Müdür Yardımcısı

2006 Yılında Balıkesir Üniversitesi Mimarlık bölümünü bitirerek Mimar ünvanı aldı.

2006-2007 yılları arasında Elips inşaat Kazakistan şantiyelerinde Alsecco dış cephe mantolama uzmanı olarak görev yaptı.

2007-2008 yılları arasında Orimeks-Suvar Construction Rusya Sibirya şantiyelerinde ince işler şefliği görevini yürüttü.

2008-2011 yılları arasında Renaissance Construction Rusya St. Petersburg santiyelerinde Dizayn Ofis şefliği görevini yaptı.

 
Dr. Muhammed YEĞİT / Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı

Finans ve İdari İşler Müdürü

2000 Yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. 2008 Yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde Anestezi ve Reanimasyon Uzmanlığını tamamladı.

Amaç:

Türkiye’de düşük nüfuslu kentlerde, yapılaşma tüm ülkede sözbirliği edilmişçesine tekdüze yapılmaktadır. Yapıda ve de özellikle altyapıda kalite anlayışı yer almamaktadır. Elektrik ve sıhhi tesisat, kalorifer yapılarda zorunluluk olarak algılanmakta ve yapının bir bütünü olduğu kavranamamaktadır. Bu noktada MYapı Afyonkarahisar başta olmak üzere Türkiye’de öncelikle konuttan başlayarak yapı anlayışına kaliteli yeni bir soluk getirmeyi amaçlamaktadır.

Yapılarında kalitenin hissedileceği, dışarıdan bakıldığında şehircilik için örnek doku oluşturacak bir anlayış, öncelikle Afyonkarahisar’lı hemşerilerimizden başlamak üzere tüm Türkiye’nin hizmetinde olacak.